O nás


Historie, poslání  a vize organizace

Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov (SSRZ Havířov) je nástupnickou organizací Správy Víceúčelové haly. Víceúčelová hala (zimní stadion) byla postavena v roce 1968. Historie SSRZ Havířov se začala psát dne 27. 3. 1995, kdy byla dle zřizovací listiny založena jako příspěvková organizace.  Od roku 1998 spravuje rovněž Sportovní halu Slávii, původní název Městská sportovní hala, v níž kromě tělocvičen a sauny provozuje Plaveckou školu „Delfínek“, která vyučuje plavání dětí z mateřských škol.  V roce 2008 převzala SSRZ Havířov provoz Městského fotbalového areálu, pod který spadá i fotbalové hřiště v Dolních Datyních. Od svého počátku máme ve správě i Letní koupaliště Jindřich, původní název Městské koupaliště Šárka. Do rodiny sportovišť  patří lezecká stěna, která se nachází v Tělocvičně na ulici Palackého a hokejbalové hřiště, které je součástí areálu ZŠ M. Pujmanové, „SKATEPARK“ neboli Multigenerační sportovně-relaxační areál na ul. Lázeňská. Pro sportování veřejnosti, včetně dětí, slouží soustava polyfunkčních hřišť a hřišť základních škol rozmístěných po celém městě, workoutové hřiště, minigolf a bowling. Výuka dopravních předpisů probíhá na Dětském dopravním hřišti, kde se děti mohou seznámit s reálnými situacemi silničního provozu.

Posláním organizace je zabezpečení potřeb obyvatel města Havířova v oblasti rekreačního i závodního sportu.

Naším cílem je, aby naše sportoviště využíval co největší počet obyvatel města všech věkových kategorií, zejména dětí a mládeže. Na našich veřejných sportovištích mohou všichni sportovat zdarma. Naší vizí je, aby co největší počet dětí a mládeže aktivně trávil svůj volný čas sportem. V tom nám pomáhají trenéři sportovních oddílů, aktivní učitelé škol, odborně proškolení učitelé plavání a sportovní instruktoři, kteří svou činností naplňují heslo „VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH“.

Dopolední hodiny na našich sportovištích jsou určeny pro sportování dětí z havířovských mateřských a základních škol, které zde získávají základní pohybové a sportovní návyky, zdokonalují se v mrštnosti, síle a vytrvalosti.

Na ledové ploše zajišťujeme bruslení veřejnosti, probíhají zde tréninky a soutěže havířovských hokejistů a krasobruslařů. Ledová plocha slouží i  pro aktivní sportování veřejnosti. V letních měsících je ve Víceúčelové hale Havířov položen umělý povrch pro letní přípravu HC a jsou zde kurty pro badminton.  Ve společenské části haly je největší havířovská herna bowlingu. Ve Sportovní hale Slávii jsou tři tělocvičny, sauna pro veřejnost a dětský plavecký bazén Delfínek a nově také v areálu  mobilní ledové kluziště. Tělocvičny jsou využívány v rámci míčových her, florbalu, gymnastiky, jógy a cvičení. Na dětském bazénu Delfínek probíhá mimo výuky plavání dětí také plavání kojenců a rekondiční plavání žen.

V nejmodernější havířovské hale na ulici Žákovská s 350 místy pro diváky probíhají tréninky a utkání sportovních klubů v míčových hrách. V předsálích jsou umístěny ping – pongové stoly, je zde rovněž půjčovna elektrokol.

V tělocvičně na ulici Palackého je nově vybudovaná lezecká stěna, kde si můžete pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet svojí sílu, mrštnost a techniku. K dispozici je zde rovněž kurt na badminton, stolní tenis a plocha pro atletiku, posilování a míčové hry.

Fotbalové areály jsou využívané pro tréninky a soutěžní utkaní fotbalistů všech věkových kategorií, v prostorách tribuny Městského fotbalového areálu se nachází ubytovna s 11 dvoulůžkovými pokoji. Součástí sportovních prostor v Dolních Datyních je multifunkční a dětské hřiště a sál pro společenské akce.

V areálu Letního koupaliště Jindřich byl zrekonstruován v roce 2017 dětský bazén a v letní sezoně roku 2020 byla dokončena rekonstrukce 50 m bazénu. Návštěvníkům je k dispozici také bazén s vodními atrakcemi a 10m skokanská věž. V roce 2021 byl v areálu Letního koupaliště Jjindřich vybudován beach volejbalový areál s třemi kurty a potřebným zázemím.

Pro ty, kdo nepreferují sportování v halách, jsou k dispozici venkovní multifukční hřiště, hřiště základních škol a workoutové hřiště na ulici Na Nábřeží. Pro obyvatele města, kteří se rádi věnují klidnějším aktivitám slouží rekonstruované minigolfové hřiště na ul. Astronautů a discgolfové hřiště.

Od února 2021 přešel do správy SSRZ Havířov Krytý bazén Šumbark, kde mohou návštěvníci využít 25 m krytý bazén, tělocvičnu a v prosinci 2022 nově zrekonstruovanou saunu.  Na Krytém bazénu Šumbark provozuje SSRZ Havířov Plaveckou školu pro výuku plavání dětí ze základních škol.

Od roku 2022 patří do správy SSRZ Havířov  městské fontány a pítka, které jsou umístěny v klidových prostorech města, kde mohou obyvatelé trávit volný čas při relaxaci.

Ve výpravní hale železniční stanice Havířov bylo v roce 2022 vybudováno úžasné sportovně – kulturní centrum, kterému vybrali žáci havířovských základních škol název Fénix. Ve Fénixu najdeme kurty na badminton, volejbal, lezecké stěny, bowling, běžkařský a lyžařský trenažer, dá se tady hrát i florbal.  Dále  zde jsou tři malé tělocvičny se zrcadly, které mohou využít taneční skupiny nebo gymnastky. Halu jde využít i pro pořádání kulturních akcí.

Vedení společnosti – kontakt

Odpovědi dle zákona 106/1999 Sb.