O nás


Historie, poslání  a vize organizace

Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov (SSRZ Havířov) je nástupnickou organizací Správy Víceúčelové haly. Víceúčelová hala (zimní stadion) byla postavena v roce 1968. Historie SSRZ Havířov se začala psát dne 27. 3. 1995, kdy byla dle zřizovací listiny založena jako příspěvková organizace.  Od roku 1998 spravuje rovněž Městskou sportovní halu, v níž kromě tělocvičen a sauny provozuje Plaveckou školu „Delfínek“, která vyučuje plavání dětí z mateřských škol. Plavání dětí ze základních škol zajišťuje SSRZ Havířov v krytém bazénu na Šumbarku. V roce 2008 převzala SSRZ Havířov provoz Městského fotbalového areálu, pod který spadá i fotbalové hřiště v Dolních Datyních. Od svého počátku máme ve správě i Městské koupaliště. Nedávným přírůstkem do rodiny sportovišť je lezecká stěna, která se nachází v tělocvičně na ulici Palackého. Pro sportování veřejnosti včetně dětí slouží soustava polyfunkčních hřišť a hřišť základních škol rozmístěných po celém městě, workoutové hřiště, minigolf a bowling. Výuka dopravních předpisů probíhá na dětském dopravním hřišti, kde se děti mohou seznámit s reálnými situacemi provozu.

Posláním organizace je zabezpečení potřeb obyvatel města Havířova v oblasti rekreačního i závodního sportu.

Naším cílem je, aby naše sportoviště využíval co největší počet obyvatel města všech věkových kategorií, zejména dětí a mládeže. Na našich veřejných sportovištích mohou všichni sportovat zdarma. Naší vizí je, aby co největší počet dětí a mládeže aktivně trávil svůj volný čas sportem. V tom nám pomáhají trenéři sportovních oddílů, aktivní učitelé škol, odborně proškolení učitelé plavání a sportovní instruktoři, kteří svou činností naplňují heslo „VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH“.

Dopolední hodiny na našich sportovištích jsou určeny pro sportování děti z havířovských mateřských a základních škol, které zde získávají základní pohybové a sportovní návyky, zdokonalují se v mrštnosti, síle a vytrvalosti.

Na ledové ploše zajišťujeme bruslení veřejnosti, probíhají zde tréninky a soutěže havířovských hokejistů a krasobruslařů. Ledová plocha slouží i  pro aktivní sportování veřejnosti. V letních měsících je ve Víceúčelové hale Havířov položen umělý povrch pro in-line bruslení a jsou zde kurty pro badminton.  Ve společenské části haly je největší havířovská herna bowlingu. V Městské sportovní hale jsou tři tělocvičny, sauna pro veřejnost a dětský plavecký bazén. Tělocvičny jsou využívány pro míčové hry, gymnastiku, jógu a cvičení. Na bazénu probíhá mimo výuky plavání dětí také plavání kojenců a rekondiční plavání žen.

V nejmodernější havířovské hale na ulici Žákovská s 350 místy pro diváky probíhají tréninky a utkání sportovních klubů v míčových hrách. V předsálích jsou umístěny ping – pongové stoly.

V tělocvičně na ulici Palackého je nově vybudovaná lezecká stěna, kde si můžete pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet svojí sílu, mrštnost a techniku. K dispozici je zde rovněž kurt na badminton, stolní tenis a plocha pro atletiku, posilování a míčové hry.

Fotbalové areály jsou využívané pro tréninky a soutěžní utkaní fotbalistů všech věkových kategorií, v prostorách tribuny Městského fotbalového areálu se nachází ubytovna s 11 dvoulůžkovými pokoji. Součástí sportovních prostor v Dolních Datyních je multifunkční a dětské hřiště a sál pro společenské akce.

Na Městském koupališti v Havířově byl zrekonstruován v roce 2017 dětský bazén. Návštěvníkům je k dispozici mimo standartního 50m bazénu také bazén s vodními atrakcemi a skokanská věž.

Pro ty kdo nepreferují sportování v halách jsou k dispozici venkovní multifukční hřiště, hřiště základních škol a workoutové hřiště na ulici Na Nábřeží. Pro obyvatele města, kteří se rádi věnují klidnějším aktivitám slouží minigolfové a discgolfové hřiště.

SSRZ Havířov má v úmyslu držet krok se současnými trendy ve sportu a trávení volného času. Společně se zástupci města připravujeme nová sportoviště, jako jsou advanture golf, nový skatepark, hřiště pro hokejbal a v plánu je i vybudování druhé ledové plochy.

Od roku 2017 zajišťuje SSRZ Havířov údržbu městských fontán, které jsou umístěny v klidových prostorech města, kde mohou obyvatelé trávit volný čas při relaxaci.

Nově od 1. 7. 2018 spravuje SSRZ Havířov také Zámek Havířov.

Vedení společnosti – kontakt

Odpovědi dle zákona 106/1999 Sb.

„Návrh rozpočtu na rok 2019“