O nás

Historie, poslání  a vize organizace

Správa sportovních a rekreačních zařízení je nástupnickou organizací správy Víceúčelové haly, která byla postavena v roce 1968. Historie Správy  sportovních a rekreačních zařízení  Havířov (dále jen SSRZ) se začala psát dne 27. 3. 1995, kdy byla dle zřizovací listiny založena. Prvním sportovním zařízením byla Víceúčelová hala – zimní stadión, jehož součástí je od roku 1998 squashové středisko. Od roku 1998 spravuje rovněž Městskou sportovní halu, v níž krom jiného, provozuje Plaveckou školu „Delfínek“, která vyučuje plavání dětí z MŠ. Plavání dětí ze ZŠ zajišťuje SSRZ v krytém bazénu města. Dalšími středisky je soustava polyfunkčních hřišť, rozmístěných po celém městě, minigolf a v roce 2008 převzala SSRZ provoz Městského fotbalového stadiónu. V letních měsících spravuje letní koupaliště.

Posláním organizace je zabezpečení potřeb obyvatel města Havířova v oblasti sportu rekreačního i závodního.

Naším cílem je, aby naše sportoviště využívalo co největší počet obyvatel všech věkových kategorií, zejména děti a mládež všech sociálních vrstev. Na našich házenkářských, volejbalových, atletických hřištích a tenisovém kurtu nevybíráme žádné poplatky. Chceme, aby co největší počet dětí a mládeže smysluplně trávil svůj volný čas, ubývalo dětí obézních, se zdravotními problémy a tzv. rizikových skupin, jako jsou drogově závislí. Naši vizi pomáhají naplňovat trenéři sportovních oddílů, aktivní učitelé škol, naši odborně proškolení učitelé plavání, pracovníci managementu SSRZ a vystihuje ji slogan: “Naše sportoviště-Vaše zdraví-Spolu úzce souvisí!“

Výuku plavání využívá nejpočetnější skupinu zákazníků, kterou tvoří děti MŠ a žáci ZŠ. Výuka plavání dětí MŠ probíhá v bazénu Delfínek. Výuka plavání žáků ZŠ probíhá v bazénu na Šumbarku.

Pro děti z MŠ a ZŠ  jsou na zimním stadiónu určeny  dopolední hodiny bruslení. SSRZ zajišťuje bruslení veřejnosti. Hodiny zimního stadiónu jsou pronajímány i pro soukromé subjekty z řad veřejnosti, nejvíc hodin je vyčleněno oddílu hokeje a krasobruslení. V Městské sportovní hale jsou pronajímány prostory pro žáky ZŠ, středních škol, sportovní oddíly a veřejnost. Ve dvou tělocvičnách je možné hrát míčové hry, tenis, badminton. K dispozici je i sauna. Po celý den lze využívat bezplatně  hřiště s řadou dětských atrakcí, určené především předškolním dětem, hřiště volejbalové, basketbalové a házenkářské,  atletický ovál, dráhy pro příznivce kolečkových bruslí, rampu pro skateboardisty a tenisový kurt. V letních měsících je možné využít řady služeb (plážový volejbal, stolní tenis, půjčovna lehátek) na Letním koupališti "Šárka" Havířov.

SSRZ  má v úmyslu držet krok se současnými trendy ve sportu a trávení volného času. Společně se zástupci města si byla vědoma, že Víceúčelová hala a Městská sportovní hala jako jediné ekvivalentní sportoviště v Havířově požadavkům sportovců ani veřejnosti nestačí. Proto se aktivně podílela na dostavbě Sportovní haly Žákovská, která je určena pro hráče házené, basketbalu, volejbalu, florbalu, futsalu i badmintonu.

Počínaje rokem 2012 zajišťujeme údržbu a správu venkovních hřišť základních škol v Havířově, provoz lyžařského vleku a správu diskgolfového hřiště umístěného u Stromovky. 

Správa sportovních a rekreačních zařízení (dále jen SSRZ) poskytuje tyto služby:

  • pronájem nebytových prostor (kanceláře, banketky - schůze),
  • pronájem ledové plochy, sportovních hřišť, tělocvičen,  sportovních hal určených především pro konání sportovních akcí, ale i dalších komerčních akcí – výstavy, koncerty, prodejní trhy,
  • minigolf, ping - pong, badminton,
  • ubytování pro sportovce
  • výuku plavání,
  • využití v letních měsících koupaliště - bazénu se skokanskou věží, bazénu s toboganem,   dětského brouzdaliště, bazénu určeného pro plavce s délkou 25 m.

Copyright 2014, Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov